Muadil Toner ve Dolum Arasındaki Fark


Muadil Toner ve Dolum Arasındaki Fark

Toner, bildiğiniz üzere yazıcıların kağıda baskı yapmasını sağlayan bir baskı ürünüdür. Renkli ya da renksiz olarak farklı çeşitleri bulunan tonerlerin fiyatları her geçen gün artarken, yazıcıların fiyatını geçen orijinal toner ürünler yer alıyor. Tüketiciler de bu durumda yan sanayi ya da orijinale eş değer tonerleri satın almayı tercih ediyor.

Muadil toner, orijinal tonere eş değer bir ürün olarak, yalnızca %5 baskı kaybı ile, maksimum tasarruf etmenizi sağlar. Dolum toner ise biten tonerin içine karbon tozu konularak, ürünün tekrar kullanılabilir hale getirilmesidir. Toner dolumu sırasında, ürünün kapalı olmasının da etkisiyle, gerçekten tam olarak doldurulup doldurulmadığını göremiyorsunuz. Muadil toner ise dolum olanlardan farklı olarak, sıfır ürünlerdir. Örneğin dolum yapılmış bir toner , 1600 sayfa baskı kapasiteli bir yazıcı ile en fazla 750 sayfalık bir baskı gerçekleştirebilir.

Bu sayı muadil toner ile çok daha yukarılara çıkmaktadır. Ayrıca dolum yapılan tonerlerin baskı mekanizmasına zarar verme ihtimali de çok yüksektir. Bu da, yeni bir yazıcı almanıza ve beklediğinizden çok daha fazla ödeme yapmanıza neden olur. Muadil toner kullanımında ise baskı mekanizmasının bozulması ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Fiyatı orijinal tonere  göre oldukça düşük olmasına rağmen, en az orijinal ürün kadar baskı kapasitesine sahip olan muadil tonerler sıfır ürün oldukları için, baskı kapasitesi de maksimum %5 oranında düşmektedir. 

Gebze Kartuş Toner

Gebze Toner

Gebze Toner dolum